İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
Su Kuyusu

 

 Susuz Canlara Can Katalım

 Çeşmeyi açtığınızda suyunuz serin ve temiz olarak size hizmet ediyor değil mi? Gündelik hayatımızı şırıl şırıl akan sularımız sayesinde ne kadar kolay idame ettirdiğimizi bir düşünelim...

 Şimdi sıra Afrika’nın birçok yerinde onlarca yıldır devam eden kuraklık ve su sıkıntısını düşünmekte; bebeklerin, çocukların, kadınların sıradan bir günü, içme suyuna ve hijyen için gerekli olan suya duyulan hasretle ve yoksunlukla geçiyor.Gelin kara kıtanın bahtı kara insanına, açacağınız su kuyuları ile destek olun, onlara sıhhat ve afiyet katmak için su kuyusu kampanyamıza bağışlarınızla ortak olun.

 Afrika'da hergün milyonlarca insan kilometrelerce yol yüreyerek en yakındaki su kuyusundan evine su almak için emek ediyor.Bazı yerlerde ise su kuyusu bulunmadığından kuraklık ve açlık ölümleri yaşanıyor.Bir kuyu açtırarak onbinlerce insanın istifade etmesini ve ölmeyen bir hayır çeşmeniz olmasını sağlayabilirsiniz.

Afrika’da su kuyusu açma tutarları teknolojinin de geride olması sebebiyle biraz maliyetli olup bölgesel olarak değişmekte. Özellikle Somali, Nijer ülkeleri içinde gerçekleştirilmesi öngörülen kuyuların fizibilite çalışmaları derneğimizin bölgedeki yetkilileri ve gönüllüleri tarafından titizlikle gerçekleştirilmiştir.

Bağışlarınız ve destekleriniz sayesinde açılacak su kuyularına sizin, ailenizin ya da sizin seçeceğiniz bir isim verilecektir. Ayrıca açılan su kuyusuna ilişkin fotoğraf ya da dilerseniz video kaydı alınarak yine tarafınıza ulaştırılacaktır.

 

NİJER :
 
  25-35 Metreden su çıkan kuyular ve Pompa ve koruma duvarı dahil (kullanıma hazır hali) 3.300 Dolar.   Açılma süresi 30-90 Gün arası.
 

SOMALİ :
 
  25-35 Metreden su çıkan kuyular ve Pompa ve koruma duvarı dahil (kullanıma hazır hali) 3.300 Dolar.   Açılma süresi 30-90 Gün arası.
 
 
Şuanda aktif olarak NİJER ve SOMALİ (3300 dolar olan 25-35 metre kuyu) kampanyamız sürmekte.Siz de bir hayır çeşmeniz olsun ve NİJER'de ya da SOMALİ'de bir su kuyusu açmak ya da katkı sağlamak isterseniz lütfen aşağıda bulunan bağış talep formunu doldurunuz.Tarafınıza dönüş yapılacaktır.

 

*** Daha detaylı bilgi ve sorularınız için 0 212 534 68 25 'i arayabilir yada info@iyilikder.org.tr adresine email gönderebilirsiniz.

 Su Kuyusu açtırmak için online bağış ekranından https://iyilikder.org.tr/onlinebagis/ banka ya da kredi kartıyla bağış yapılabilirsiniz.

Son Eklenen Haberler
Bombalarla Yıktılar, Kitaplarla İnşa Edeceğiz
Suriye’de saldırıya maruz kalan sadece insanlar ve binalar değil, bizim de parçası olduğumuz büyük bir kültür ve medeniyet. Bu bilgi ve bi...
İyilik Kazanacak Barış Kazanacak
Türkiye ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerinin umudu olan İyilik Derneği, Suriye'de!...
Malatya İyilik Derneği İhtiyaç Sahibi Ailelerin Yanında
Malatya İyilik Derneği Temsilciliğimiz, Kardeş aile projesi kapsamında Malatya merkez- Taştepe,Yeşiltepe, Beydağı, Toki, Melekbaba, Hanımın...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
alt kategori
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İK / İş Başvurusu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım