İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
Hakkımızda

     İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilikder) kökleri 40 yıllık geçmişe dayanan, 2009’da kurulmuş ve 2013’te yaptığı olağan genel kurul toplantısıyla ulusal/uluslararası yardım kuruluşu hüviyeti kazanmış bir sivil toplum kuruluşudur.

     İyilikder, Mart 2011’de patlak veren ve hala acımasızca devam eden Suriye iç savaşı ile birlikte harekete geçen organize olmuş gönüllülerini, bir çatı altında toplamış ve din, dil, ırk, mezhep, kültür farkı gözetmeden, yardıma ihtiyacı olan bütün mazlumlara yardımcı olmak adına çalışmalarına başlamıştır. İyilikder, çalışmaları günden güne artan bir vicdan hareketidir.

     Suriye savaşının yıkıcı etkilerine karşı yerinden, yurdundan edilmiş, canından olmuş, yaralanmış ve sakat kalmış Suriyeli komşularımıza yardımlara ilk günden beri devam eden İyilikder, bu yardımlarını sadece Suriye ile sınırlandırmamıştır. Başta ülkemizdeki mağdur ve mahsun vatandaşlarımız olmak üzere dünyanın her yerinde yaşanan mağduriyetler için de iyilik çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

      İyilikder’in faaliyet alanı; doğal afetler, insan eliyle gerçekleşen felaketler, savaşlar, açlık, susuzluk ve her türlü acil yardım konusunda yardıma muhtaç insanları kapsamaktadır. Faaliyet alanı sadece insani yardımla sınırlı olmayan İyilikder, eğitim, kültür ve medeniyet inşaası konusunda da çalışmalarına devam etmektedir.

    Anadolu’da 71’yi aşkın vakıf, dernekte ve müstakil temsilcikleri bulunan, her geçen gün farklı illerde açılan temsilcilikleriyle Türkiye’de etkin olan İyilikder, dünya genelinde Afrika, Balkanlar, Ortadoğu ve Avrupa’da güvenilir partnerlerle koordinasyon yürütmektedir. İyilikder, bu geniş hareket alanıyla Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında yardıma ihtiyacı olan insanlara hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmaktadır.

     İyilikder, ülkemizde ve yedi kıtada birçok ülkede kalıcı destek projelerinin yanı sıra, kurban, ramazan etkinlikleri başta olmak üzere, depremler, seller, salgın hastalıklar gibi her türlü acil durumda, savaşların yıkıcı etkisini ortadan kaldırmak adına, insanların yeniden hayata dönmelerine yardımcı olmak için psiko-sosyal destek çalışmaları, rehabilitasyon çalışmaları, meslek edindirme gibi alanlarda insanlara destek olmak ve kardeşlik bağını güçlendirmek için geniş bir coğrafyada faaliyetlerini sürdürmektedir.

     Bu faaliyetler sürdürülürken, kadim kültürümüzden edindiğimiz öğretilerle, bir insana yardım etmenin, onun mağduriyetini gidermenin, tüm insanlığın kurtuluşu için atılmış büyük ve etkili bir adım olduğunu bilen gönüllülerimiz sayesinde, yeryüzünde iyilik adına, vicdan adına, hayır adına her ne varsa gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.

     İyilikder, her geçen gün değerli bağışçılarının desteğiyle büyüyen ve gelişen bir iyilik hareketidir…

Son Eklenen Haberler
Bombalarla Yıktılar, Kitaplarla İnşa Edeceğiz
Suriye’de saldırıya maruz kalan sadece insanlar ve binalar değil, bizim de parçası olduğumuz büyük bir kültür ve medeniyet. Bu bilgi ve bi...
İyilik Kazanacak Barış Kazanacak
Türkiye ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerinin umudu olan İyilik Derneği, Suriye'de!...
Malatya İyilik Derneği İhtiyaç Sahibi Ailelerin Yanında
Malatya İyilik Derneği Temsilciliğimiz, Kardeş aile projesi kapsamında Malatya merkez- Taştepe,Yeşiltepe, Beydağı, Toki, Melekbaba, Hanımın...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
alt kategori
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İK / İş Başvurusu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım