İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
İyilikder’den Suriye’ye 7 Araçlık Yardım
İyilikder Gaziantep Şubesi Suriye’ye 7 TIR insani yardım malzemesi gönderdi.

İyilikder Gaziantep Şubesi Suriye’ye 7 TIR insani yardım malzemesi gönderdi.

İyilikder Gaziantep Şubesi Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nde düzenlenen törenle Suriye’ye 7 TIR insani yardım malzemesi gönderdi. 13 Temmuz Pazartesi düzenlenen törene Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti İl Başkanı İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Hayırsever İşadamı Mustafa Eruslu, Şahinbey Belediye Başkanı Yardımcısı Cuma Güzel, Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve yardımseverler katıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer mazlum Suriye halkının zalim diktatör tarafından zulme maruz bırakıldığını belirterek; “İyilikder olarak bizlerin bu zulme, bu drama sessiz kalmamız mümkün değildir. Suriye’deki kardeşlerimizi unutmayan halkımıza teşekkür ediyorum. Bu emanetleri Suriye içerisindeki mazlumlara dağıtmanın gayretindeyiz. Bizler İyilikder olarak dünyanın neresinde bir mazlum varsa onun yanında durmaya devam edeceğiz. TIR’ların içerisinde ağırlıkla temel gıda maddeleri var, çocuk bezi var, çocuklara yönelik mamalar var ve giyecek var.” dedi.

Gaziantep’te 100 Bin İnsana Yardım Dağıtıyoruz

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir Kadir Gecesinin olduğu bu anlamlı günde Anadolu insanın yardımlarını Suriye’ye uğurladıklarını vurgulayarak; “Suriye bundan 100 yıl önce bizim bir parçamızdı. Batılıların Sykes-Picot anlaşmalarıyla bizden koparıldı ama gönüllerimiz bir. Onun için Türkiye’de 2 milyonu aşkın Suriyeliye Anadolu insanı bağrını açtı. Özellikle açık sınır politikalarıyla da bu imkân sağlandı. Bizler her hafta yolladığımız gibi bugün 7 TIR yardımımızı Suriye’ye uğurlayacağız. Akşam inşallah ev ev dağıtılacak. Suriye’nin içerisinde yardım merkezlerimiz var, bunları Suriyelilerle kurduk. Suriye’de sivil toplum tecrübesi yoktu. Şu anda Gaziantep merkezde Minber Şam adında bir dernek oluşturduk. Burada 40’ı aşkın gönüllü Suriyeli çalışıyor. Sivil bir zihin kazandılar onlar bunu koordine ediyorlar. Bu yardımlarımızın içinde hijyen ürünleri var, sağlık ürünleri ve temel gıda ürünleri var. Bizler vakıf olarak Türkiye’deki mağdurlarımızın mağduriyetini ihlal ederek bu işi yapmıyoruz. Biz Bülbülzade Vakfı olarak Gaziantep’te 100 bin insana yardım dağıtıyoruz. Bunların hepsi Gaziantepli mağdurlarımız, yerli mağdurlarımız. Bir yerlinin bir lirasını bir Suriyeli ile paylaşmıyoruz. Suriye vesilesi ile Gaziantepli mağdurlara yardımlarımız artmıştır eksilmemiştir. Rabbim bu vesile ile Suriye’deki savaşın bitip adalet ve özgürlüğün hakim olduğu dönemi bizlere kolaylaştırsın.” dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Veren El Konumundadır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül’de İyilikder’in ve Bülbülzade Vakfı’nın Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine göndereceği yardımlara tanık olmanın bahtiyarlığını yaşadıklarını belirterek; “Bu tablo büyük bir devlet olmanın, büyük bir millet olmanın sonucudur. Hamdolsun ki Türkiye Cumhuriyeti veren el konumundadır. Bu bizim için büyük bir zenginliktir. Milletimiz ihtiyaç sahiplerine kol kanat gerecek durumdadır. Bu yardımlar paylaşıldıkça sıkıntılar azalır ve Rabbim de bereketini verir. Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir anlayışı peygamberimizin bize öğrettiği bir ilkedir. Tüm hayırseverlere bu anlamlı katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ise “Büyük bir devlet ve büyük bir millet olmanın gereği olan bir yardım seferberliğini İyilikder’in ve Bülbülzade Vakfının yaptığını görüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bin aydan daha hayırlı olan bir günde böylesine hayırlı işi yapan herkesten Allah Razı olsun. Diliyoruz ki oradaki kardeşlerimiz en kısa zamanda güzel günlere kavuşurlar. Ben burada bu yardım konvoyunu gönderirken dünyanın neresinde bir mazlum varsa onun yanında duran bir ülkem olduğu için gurur duyuyorum. Sivil toplum kuruluşlarımızın, yardım derneklerimizin yaptığı bu yardımları takdirle karşılıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından konvoy insani yardım malzemelerini Suriye’ye ulaştırmak üzere Kilis Öncüpınar Sınır Kapsına doğru hareket etti.

Son Eklenen Haberler
Adıyaman Kahta'da İyilik Gönülleri Yetim Ailelere Hayırseverlerin Yardımlarını Ulaştırdı
Hayır sever bir esnaf tarafından İyilik Derneği Kahta temsilciğimize bağışlanan yardım kolileri İyilik Gönüllüleri tarafından Kahta ilç...
Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle Kırşehir İyilik Derneği Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde büyüklerimizi...
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı, İyilik Derneği’ni ağırladı
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV), kadın gönüllülerinin katılımı ile yapılan programda İyilik Derneği adına Nesrin Çoban ve Sevgi...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
alt kategori
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İK / İş Başvurusu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım