İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
Afrika'da Süt Keçisi Kampanyası ile Yoksullukla Mücadele Ediyoruz

 

 Afrika'da Süt Keçisi Projesi Kapsamında Yoksullukla Mücadele Ediyoruz

Afrika varlık içinde yokluk çeken, adı gibi bahtı kara kıta… Siyasi ve ekonomik nedenlerle sürekli varlık içinde yokluk çeken, muhtaç durumdaki Afrikalı kardeşlerimiz için yapabileceğimiz çok şey var. Desteklerinizle bu kardeşlerimizin yüzlerini güldürebiliriz, onların geleceğine umut olabiliriz.

Süt Keçisi kampanyasıyla, bir aileye 3 süt keçisi hediye ederek, onlara yaşamlarını sürdürmek için kalıcı gelir kaynağı sağlamak ve onlara, kendi geçimlerini sağlamaları noktasında katkıda bulunmak amacındayız. Sütünden elde edilen gelirlerin yanı sıra, hediye edilen keçiler dişi ve erkeklerden oluştuğundan orta vadede doğurganlıkları sebebiyle keçiler sürü haline gelmekte ve ailenin hayvancılık ya da süt ile geçimine vesile olmaktadır. Bu sebeple süt keçisi kampanyası ''balık tutmayı öğretmek'' ve kalıcı geçim kaynağı sağlamak adına bizim için oldukça önemli bir kampanyadır.

 Derneğimize yapacağınız süt keçisi bağışları sayesinde Afrikalı aileler, geleceğe güvenle bakacaklar. Kendilerine olan inançları ve güvenleri artacak.

 Bir ailenin geçimini katkı sağlamak ve orta vadede hayvancılık yapabilmesi için gerekli olduğunu fizibilitelerle planladığımız 3 adet süt keçisi bedeli 1350'TL’dir. Yani her bir keçinin maliyeti 450 TL’dir. Dilerseniz bir tane dilerseniz üç tane ya da dilediğiniz kadar adet süt keçisi bağışı yapabilirsiniz. Süt keçisi hediye edilecek aileler özellikle yetimler,dullar ve fakirliği  bariz bir şekilde ortada olan,tespitleri özenle ve yerinde yapılan aileler şeklindedir.Hediye edilen keçiler bizzat derneğimiz yetkililerince teslim edildikten sonra kayıt altına alınarak, Afrikalı partner kuruluş ve yetkililerce aileler takip edilmektedir. Süt keçileri şuan için , Nijer ve Burkina Faso ülkelerinde dağıtılmaktadır.Dağıtım yapılan yerlerde süt keçilerinin beslenmesi için yeterli otlak alan bulunmaktadır.Ayrıca hediye edilmiş keçilerin satılması gibi suistimallere karşı bölgedeki gönüllülerimiz takip çalışması yürütmektedir. Ayrıca süt keçileri yavrulayacağından önümüzdeki süreçte kendilerine hediye süt keçisi verilmiş ailelerin oluşacak keçi sürülerinden 3'er adet vermeleri sağlanarak yeni ihtiyaç sahibi ailelerin bu keçilerden istifade etmesine yönelik alt yapı çalışmaları da sürdürülmektedir.     

4000'i aşkın süt keçisi bağışını Mayıs 2015 ,Aralık 2015, Mart 2016 , Eylül2016, Mayıs 2017 ve Ocak 2018 dönemlerinde bağışçılarmız adına Arfikalı kardeşlerimize ulaştırdık.Kampanya kapsamında süt keçileri ailelere teslim edilirken bağışçı isimlerinin bulunduğu isim tabelaları ile fotoğraflar çekilmekte ve web sitemizde yayınlanmaktadır. Ayrıca online bağış ya da havale/eft ile süt keçisi bağışınız tarafımıza ulaştığında ve sonrasında süt keçilerinin hangi ülke/bölge ve aileye teslim edildiğine dair tarafınıza SMS ile bilgi verilmektedir. Süt keçisi dağıtım görsellerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Aşağıdaki yöntemlerle süt keçisi bağışında bulunabilirsiniz;


1.Süt Keçisi bağışlarınızı https://iyilikder.org.tr/onlinebagis/bagis=23-Sut_kecisi#Projeler online bağış ekranından bilgileriniz doldurarak kredi kartınızla ya da banka kartınızla yüksek güvenlikli ödeme sistemimiz ile yapabileceğiniz gibi;

2.Havale/EFT yoluyla bağış;

KUVEYT TÜRK      : TR12 0020 5000 0061 8751 7000 03
 
VAKIFBANK          : TR12 0001 5001 5800 7301 2169 83
 
ZİRAAT BANKASI : TR60 0001 0009 6075 8926 5250 01
 
ALBARAKA TÜRK  : TR42 0020 3000 0194 7668 0000 01
 
PTT BANK               : 11653774 FATİH ŞUBESİ


nolu hesaplarımıza Havale/EFT ile de ulaştırabilirsiniz.Havale/EFT ile bağışlarda açıklama kısmına telefon numaranızı ve SÜT KEÇİSİ yazmayı lütfen unutmayınız. Gerek online bağış gerek Havale/Eft ile yapacağınız ödemelerde bağışınızın ulaştığına dair SMS bilgisi tarafınıza gönderilmektedir.Ayrıca süt keçisi dağıtımı sonrası dağıtıma dair fotoğraflar hakkında da tarafınıza SMS bilgisi gönderilmektedir.

Süt keçisi dağıtımları gelen bağışlar biriktikçe 3-5 aylık dönemlerde gerçekleştirilmektedir.


  İYİLİKDER yardım toplama ve dağıtma iznine sahip,Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından denetime tabi bir insani yardım kuruluşudur.Ayrıntılı Bilgi ve kampanya hakkında diğer sorularınız İçin bagis@iyilikder.org.tr adresine email gönderebilir ya da 0212 534 68 25 nolu numaramızı arayabilirsiniz.

Etiket : Yoksulluk Afrika süt keçisi iyilikder goat milk Africa BurkinaFaso Nijer
Son Eklenen Haberler
Adıyaman Kahta'da İyilik Gönülleri Yetim Ailelere Hayırseverlerin Yardımlarını Ulaştırdı
Hayır sever bir esnaf tarafından İyilik Derneği Kahta temsilciğimize bağışlanan yardım kolileri İyilik Gönüllüleri tarafından Kahta ilç...
Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle Kırşehir İyilik Derneği Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde büyüklerimizi...
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı, İyilik Derneği’ni ağırladı
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV), kadın gönüllülerinin katılımı ile yapılan programda İyilik Derneği adına Nesrin Çoban ve Sevgi...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
alt kategori
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İK / İş Başvurusu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım