İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
Sel felaketiyle yıkılan Sudan’da İyilik Derneği’nin desteğiyle “Türk Köyleri” kuruluyor
Tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Sudan’ın yardımına Türk Sivil Toplum Kuruluşları koşuyor. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nin çağrısıyla harekete geçen İyilik Derneği, aralarında Kızılay ve AFAD’ın da bulunduğu 20 STK’yla birlikte Sudan operasyonuna başladı.

Tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Sudan’ın yardımına Türk Sivil Toplum Kuruluşları koşuyor.

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nin çağrısıyla harekete geçen İyilik Derneği, aralarında Kızılay ve AFAD’ın da bulunduğu 20 STK’yla birlikte Sudan operasyonuna başladı.

Sudan’a acil yardım için harekete geçen STK temsilcileri koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantıya İyilik Derneği Genel Sekreteri Kamuran Serkan Gürsel, Dış İlişkiler Yönetiminden Mehmet Akif Özdemir ve Operasyon Yönetiminden Metin Çalbay da katıldı.

“Sudan’ın yaralarını birlikte saralım” sloganıyla harekete geçen STK’ların acil yardım çalışmaları kapsamında sel felaketinden en çok etkilenen El Ceyli kentinde yardım kolileri dağıtıldı. Çadır, battaniye, tıbbi malzeme ve gıda paketlerinin olduğu bir uçak ise Ankara’dan Sudan’ın başkenti Hartum’a hareket etti.

İyilik Derneği’nin de desteğiyle, Sudan’ın sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerinde Türk Köyleri” inşa edilecek. Sudan’ı vuran sel sonucu 16 eyalette 350 bin kişi evini kaybetmişti.

Sudan’a yapılacak yardımlar sadece gıda ve barınmayla sınırlı değil. STK’lar, mobil klinik hizmetlerini de Sudan’a sevk etti.

Kampanyaya İyilik Derneği’nin dışında Kızılay, AFAD, İHH, AİD Uluslararası Doktorlar Derneği, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Beşir Derneği, Sadakataşı, Türkiye Diyanet Vakfı, WEFA gibi kuruluşlar destek veriyor.

İyilik Derneği’nin Sudan’da ki sel felaketinin ardından bölgede ki aileler için düzenlediği yardım kampanyalarına destek olmak için www.iyilikder.org.tr adresinden hesap numaralarımız erişebilirsiniz. Ayrıca web sitemizde yer alan online bağış linki üzerinden de Sudan ve diğer ihtiyaç sahibi bölgelere ulaştırılmak üzere bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0 212 534 68 25 numaralı telefon ile dernek yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

Son Eklenen Haberler
Adıyaman Kahta'da İyilik Gönülleri Yetim Ailelere Hayırseverlerin Yardımlarını Ulaştırdı
Hayır sever bir esnaf tarafından İyilik Derneği Kahta temsilciğimize bağışlanan yardım kolileri İyilik Gönüllüleri tarafından Kahta ilç...
Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle Kırşehir İyilik Derneği Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde büyüklerimizi...
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı, İyilik Derneği’ni ağırladı
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV), kadın gönüllülerinin katılımı ile yapılan programda İyilik Derneği adına Nesrin Çoban ve Sevgi...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
alt kategori
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İK / İş Başvurusu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım