İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırma Sonuçları Yayınlandı

3.8.2019

“Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırması” sonuçları açıklandı: Araştırmaya göre bu yıl kurban bağışında toplumun yüzde 6’sı Afrika’yı tercih edecek.

İyilik Derneği adına bir araştırma firması tarafından Temmuz ayında 3200 kişiyle yürütülen “Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırması” sonuçlarındaki çarpıcı detaylar: Toplumdaki her on kişiden dokuzu kurban bayramını önemsiyor; kurban bayramında bağış yapmayı düşünenlerin yarısına yakını ise yurtdışına kurban bağışı yapacağını belirtiyor. Afrika, bağışlarda ilk sıralarda.

İyilik Derneği adına bir araştırma firması tarafından Temmuz ayında 3200 kişiyle yürütülen “Türkiye Bağış Alışkanlıkları Araştırması” sonuçları açıklandı.

Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de kurban bağışı yapmak isteyen her 10 kişiden 4’ü bağışını yurtdışı ülkelerine yapmayı tercih edeceğini belirtiyor.

Görüşmeye katılanların yüzde 58’i son bir yıl içerisinde farklı konularda bağış yaptığını ifade ederken, yüzde 54’ü önümüzdeki bayram kurban keseceğini ya da kestireceğini söyledi.

Araştırma sonuçlarına göre toplumdaki her 10 kişiden 9’u kurban bayramının kutlanması gereken önemli bir dini ve kültürel bayram olduğunu belirtiyor.

Kurbanını bağışlayan 3 kişiden 2'si Türkiye’yi tercih ediyor

Kurban bağışı yapmayı planlayan her üç kişiden ikisi Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmayı planlarken on kişiden dördü ise başta Afrika olmak üzere yurtdışına bağış yapmayı düşünüyor.

Yurtdışına yardım götüren gönüllü ekiplerinde yer almak isteyenlerin oranı yüzde 74 olarak açıklanırken, “Bağış toplama işlemlerine destek vermek isterim” diyenler ise yüzde 29.

Bağışçılar, yardımlarının gizli kalmasını istiyor

Araştırma sonuçlarına göre bağış yapan her 10 kişiden 9’u yaptıkları yardımlarının bilinmesini istemiyor. Fakat bununla birlikte bağışçıların yüzde 95’i yaptıkları yardımın doğru yere gittiğinden de emin olmak istiyorlar.

Yardım kuruluşlarını takip eden ve kuruluşlarla ilgili bilgi edinmeye çalışanların oranı yüzde 57 olarak ortaya çıkarken, “Çevremde yardıma ihtiyacı olan biri olduğunda hemen yardım etmek isterim” şeklinde görüş bildirenlerin oranı ise yüzde 88 olarak açıklandı.

Son Eklenen Haberler
Adıyaman Kahta'da İyilik Gönülleri Yetim Ailelere Hayırseverlerin Yardımlarını Ulaştırdı
Hayır sever bir esnaf tarafından İyilik Derneği Kahta temsilciğimize bağışlanan yardım kolileri İyilik Gönüllüleri tarafından Kahta ilç...
Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle Kırşehir İyilik Derneği Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde büyüklerimizi...
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı, İyilik Derneği’ni ağırladı
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV), kadın gönüllülerinin katılımı ile yapılan programda İyilik Derneği adına Nesrin Çoban ve Sevgi...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
alt kategori
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İK / İş Başvurusu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım