İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
İyilik Derneği 4. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti
22.06.2019
 
İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) 4. Olağan Genel Kurulu, üyelerin, il ve ilçe temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. 
 
Tek listeyle gidilen Genel Kurul’da Ahmet Turan KOÇER, Genel Başkan seçildi. Görevi devreden bir önceki başkan İbrahim BAHAR'da yönetim kurulu üyesi olarak yeni yönetimde yer aldı. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan İyilik Derneği’nin 70’ten fazla il ve ilçe temsilcilikleri bulunuyor. 
 
Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen İyilik Derneği 4. Olağan Genel Kurulu’nda eski Başkan İbrahim BAHAR, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya ŞENGÖZ, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR, Anadolu Platformu Denetleme Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN ve İyilik Derneği Kurucusu Yunus AKSU selamlama konuşması yaptı. 
 
İyilik Derneği 4. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan seçilen Ahmet Turan KOÇER, yaptığı konuşmasında “Yeni yönetime ve kurullarımıza görev vererek gösterdiğiniz güven ve bundan sonra esirgemeyeceğinizi düşündüğümüz destekleriniz için şükranlarımızı sunarız. Bu görevi bize emanet olarak bırakan değerli büyüğüm ağabeyim İbrahim BAHAR'ın şahsında bugüne kadar emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  
 
“Her an hesap verebilir olacağız”
 
Çalışmalarını iki temel prensibe uygun olarak yürüteceklerini ifade eden KOÇER, “İlki her an hesap verebilir durumda olmak, ikincisi ise yüksek nitelikli yönetim ve koordinasyon becerilerine sahip olmak. Böylece kurumsal maliyetleri optimum verim düzeyinde tutacağız. Bağışçıların beklentisine ve Allah’ın rızasına en uygun verimlilik ile işleri yürüteceğiz. Bu anlamda ilkeli, kayıtlı ve şeffaf çalışmaya özen göstereceğiz. Yönetim organizasyonumuzu ve becerilerimizi sürekli geliştirecek, koordinasyon yeteneklerimizi artırmaya odaklanacağız” diye konuştu.
 
68 yardım tipi, 14 yardım programı, 9 çeşit proje
 
Göreve geldikleri üç yıllık sürede gerçekleştirecekleri hedeflere değinen Koçer, 68 yardım tipi, 14 yardım programı, 9 çeşit proje ile faaliyet göstereceklerini söyledi. Koçer şöyle devam etti: “Derneğimizin hangi sorun alanlarında, hangi coğrafyalarda ne tür yardım faaliyetleri yürüteceğini belirlemek üzere İbrahim BAHAR başkanlığındaki yönetim tarafından başlatılan odak belirleme çalışmasını tamamlayarak program, proje ve faaliyetlerimizi netleştireceğiz. Belirlediğimiz 8 temel sorun başlığında, 68 yardım tipi, 14 yardım programı, 9 çeşit proje ile faaliyet göstereceğiz. Kısa ömürlü anlık yardım çalışmaları yerine sorun tipine, coğrafyaya ve hizmet verilecek kitleye uygun olacak biçimde tasarlayacağımız programlar ile kalıcı tesir üretmek ve sürekli ilişki geliştirmek amacına uygun olarak çalışacağız. Bundan hareketle belirlediğimiz 8 temel sorun alanında yürüteceğimiz yardım programlarımızı;  acil yardım programları, yardım programları, iyileştirme programları ve sürdürülebilir yeterlik sağlama programları olmak üzere 4 temel kategoride tasarladık.”
 
İyilik Derneği yeni yönetimi
 
İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik Derneği) Genel Merkez yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor: Yönetim Kurulu Asil üyeleri; Ahmet Turan KOÇER (Genel Başkan), Abdullah SEMETAY, Ali BÜYÜKASLAN, İbrahim BAHAR, Mahmut DÖNMEZ, Mehmet Hanifi YILMAZ, Mehmet KAYIŞ, Mehmet Yüksel ALAY, Muammer ECE. Denetleme Kurulu Asil üyeleri; Zeki AK, Seyfullah KAR, Ömer BÜKER. Disiplin Kurulu Asil üyeleri; Ahmet Sait ÖNER, Sıtkı ATİLLA, Nadir KAYA.
 
Programın sonunda il ve ilçe temsilcilerine sertifika, Genel Merkez çalışanlarına teşekkür plaketi verildi.
 
Galeri için tıklayınız. 
 
 
 
 
 
Son Eklenen Haberler
Adıyaman Kahta'da İyilik Gönülleri Yetim Ailelere Hayırseverlerin Yardımlarını Ulaştırdı
Hayır sever bir esnaf tarafından İyilik Derneği Kahta temsilciğimize bağışlanan yardım kolileri İyilik Gönüllüleri tarafından Kahta ilç...
Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle Kırşehir İyilik Derneği Gönüllülerimiz Kırşehir Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi'nde büyüklerimizi...
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı, İyilik Derneği’ni ağırladı
Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı (AKDAV), kadın gönüllülerinin katılımı ile yapılan programda İyilik Derneği adına Nesrin Çoban ve Sevgi...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
alt kategori
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İK / İş Başvurusu
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım