İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Anasayfa
Temsilciliklerimiz
İletişim
Türkçe
English
320
Bağış Takibi İçin Giriş Yapınız...
Hesap Numaralarımız
Bu kolinin içinde Kardeşlik var!

Ramazan Paylaşmaktır!

Tüketimin bulunduğu her alanda menüler seçerek kimi zaman karnımızı doyurur kimi zaman farklı dünyalık ihtiyaçlarımızı karşılarız.

Peki ya , ahiretimiz için neden iyilik menüleri seçmeyelim? Ya da dünyalık ihtiyaçlar ve zevkler için harcadığımız bu enerjiyi bu Ramazan da neden yetimlere ve mazlumlara bir nebze de olsa ayırmayalım? dedik ve sizlere her bütçeye uygun, birbirinden değerli İyilik menüleri hazırladık!

Bu yıl da ülkemiz başta olmak üzere AFRİKA, ASYA, BALKANLAR ve ORTADOĞU'da birçok ülkede gıda kolisi dağıtımları, yetim giydirme, yoksullara yönelik iftar progamları, fitre dağıtımları ve daha birçok etkinlikle sizlerin bağışlarını kardeşlerimize ulaştırmak için hazırız.

Bağışlanacak her İyilik Menüsünün, Ramazanın da bereketiyle cennetimize vesile olması duasıyla.

 

2019 RAMAZAN AYI İYİLİK MENÜLERİ;

 

1.    İyilik Menüsü : Fitre

Fıtır sadakası, Ramazan bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları malî bir ibadettir. Yoksulların ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak suretiyle, toplumda karşılıklı sevgi ve kardeşlik bağlarının pekişmesine vesile olan bu mali ibadetin meşru kılınmasındaki temel hedeflerden biri, insanların paylaşma bilincini canlı tutmaktır. Bu sayede her Müslüman, ihtiyacı olan yoksullara az da olsa bir şeyler verebilmenin ve yardımlaşmanın sevincini yaşar. Bundan dolayıdır ki fıtır sadakası, zekâttan farklı olarak, daha geniş bir mükellef kitlesi tarafından yerine getirilir. İyilikder olarak Fitre Bağışlarınız 25 TL şeklinde alınmaktadır.

Bu kapsamda derneğimize bağışlayacağınız fitre’leriniz her yıl olduğu gibi bu yıl da başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeksizin sizin adınıza ulaştırılacaktır.

Fitrenizi ulaştırmak için BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile FİTRE kategorisinde yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde bulunan banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına FİTRE ve telefon numaranızı yazarak da ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

 

2.    İyilik Menüsü : Zekat

İYİLİKDER olarak tarafımıza ulaştıracağınız zekâtlar dinimizce belirlenmiş kimselere sizin adınıza ulaştırılır. Zekât bağışları dinimiz hükümlerine göre değerlendirildiğinden, müsaade edilen şartlar dışında herhangi bir kesinti vb yapılmamakta olup bağışçılarımızın emanetleri eksiksiz olarak gerek ülkemizde gerek dünyanın dört bir yanında mazlum ve ihtiyaç sahiplerine güvenli bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Zekatlarınızla; ülkemizde yada dünyanın birçok yerinde yetimlere (100 TL/aylık) yada muhtaç kardeş ailelere (200 TL/aylık) yıl boyunca sponsor olabilir,yetimleri bayram öncesi giydirebilir veya Afrika'da açlık, yoksulluk içinde olan ailelere istediğiniz adette süt keçisi (1 süt keçisi 400 TL,her yoksul aileye 3 adet verilmekte) bağışlayarak geri kalan hayatlarında yoksulluktan uzak geçinmelerine vesile olabilirsiniz. Böylece zekatlarınızı kalıcı yardımlara tasarruf edebilirsiniz.

Zekatınızın bir kısmını ya da tamamını ulaştırmak için BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile ZEKAT kategorisinde yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına ZEKAT ve telefon numaranızı yazarak  da ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

 

3.    İyilik Menüsü : Gıda Kolisi

Bu yıl da sizlerin vesilesi ile ulaşan gıda kolisi bağışlarını başta ülkemizde 71 temsilcilikte olmak üzere Arakan , Asya ,Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeksizin sizin adınıza ulaştırılacaktır. Bu konuda altyapı çalışmaları ve organizasyon planları hazırlanmıştır. Bir gıda kolisi içerisinde temel gıda maddelerinden makul oranlarda hazırlanarak dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında dahi olsa daha lezzetli yemekler sunmak, özellikle çocukların yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüm olmak ve kardeşlik duygusunu pekiştirmeyi, hissettirmeyi hedeflemekteyiz. Vereceğiniz bağışlar ülkemizle birlikte binlerce kilometre ötedeki kardeşlerinize de siz adına ulaştırılmış olacaktır.

Ramazan kolisi: Pirinç,Bulgur,Salça,Yağ,Makarna,Şeker,Zeytin,Un,Mercimek,Nohut ve Hazır çorbadan oluşmakta olup,döviz kurları nedeniyle dağıtım yapılacak her ülke için ayrı birim kilogram miktarlarına sahiptir.

Ramazan Kolisi adet bedeli 125 TL olarak belirlenmiştir. Dileyen bağışçımız bir adet dileyen birden çok gıda kolisi bağışında bulunabilir. Bunun için BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile gıda kolisi kategorisinde yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına RAMAZAN KOLİSİ ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

4.    İyilik Menüsü : Yetim Bayramlık Giyindirme

Yetimler, bizlere dünyada berekete vesile birer emanettir. Hz. Peygamber (sav) kendisi de bir yetim ve öksüz idi. Peygamberimiz, yetimleri çokça önemser, başlarını okşardı. Siz de bu Ramazan bir yetimin bayramlık giyimine sponsor olarak sünneti ihya etmenin yanı sıra ebedi hayatta miras kalacak bir hayra kavuşabilirsiniz. Dilerseniz birden çok yetim giydirme için de sponsor olabilirsiniz. Yetim giydirme kampanyamız başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye ve Filistin olmak üzere dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilecektir.

Yetim bayramlık giyindirme için belirlenen fiyat bir yetim için 130 TL ‘dir. Üst giyim, alt giyim ve ayakkabıdan oluşan bu pakette dilerseniz bir yetim sponsorluk bedeli dilerseniz birden çok yetim için sponsor olabilirsiniz.

Bunun için BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile yetim giydirme kategorisinde bir yada birden çok yetim adedi seçerek yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına YETİM GİYDİRME ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz.Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

5.    İyilik Menüsü : İftariyelik

İftarlar Ramazanlarda bir araya gelişlerin, kardeşlik duygularını yeşertmenin,bereketin ve paylaşmanın sembolü. Bu Ramazan da özellikle yetimlere ve çocuklara öncelik vererek birçok ülkede iftar organizasyonları düzenleyeceğiz. Bu organizasyonlardaki amacımız yetimlerin, çocukların ve yoksul ailelerin kendilerine verilen önemi, kardeşlik duygusunu öne çıkarmaktır. Verilecek olan yemek ise yalnızca bir detay olacaktır.

Başta ülkemizde olmak üzere dünyanın dört bir yanında, binlerce kilometre uzaklıktaki yetimler, çocuklar ve yoksullar için siz de çorbada tuzunuz olsun isterseniz katkı sağlayabilirsiniz. Bir kişilik İftar yemeği bedeli olarak 25 TL belirlenmiştir. Dileyen bağışçımız bir iftar bedeli ile dileyen bağışçımız birden çok hatta yüzlerce iftar menüsü için sponsor olabilir.

Bunun için BAĞIŞ menüsünden online kredi kartı ile iftar organizasyonu kategorisinde bir ya da birden çok adedi seçerek yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına İFTAR ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

Ayrıca tüm operatörlerden 4095 sms bağış hattımıza İFTAR yazarak göndereceğiniz mesajlarla da İftar bağışı yapabilirsiniz.1 SMS bedeli 25 TL olup 1SMS göndermeniz halinde bir iftar bedelini ulaştırmış olacaksınız.Daha çok SMS göndererek birden fazla İftar bedeli de ulaştırabilirsiniz.

 

SMS ile de katkı sağlayabilirsiniz

Tüm bunların yanı sıra 4025 SMS bağış hattımıza İFTAR, YETİM ya da RAMAZAN yazarak yukarıda bahsedilen kampanyalara 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Tüm bu çalışmaları ülkemiz genelinde 70’i aşkın temsilciliğimiz ve dünya genelinde Afrika, Suriye, Balkanlar, Filistin başta olmak üzere güvenilir partner kuruluşlarımız ile gerçekleştirmek için hazırız.

Derneğimizin İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından rutin olarak denetlenmekte ve yardım toplama/dağıtma iznine sahiptir.

Etiket : 2019 Ramazan Fitre Zekat Oruç Sadaka Yetim Diyanet Fidye Kardeşiz Afrika Asya Balkanlar Ortadoğu
Son Eklenen Haberler
İyilik Derneği Kurban Vekâletlerinin Kesim ve Dağıtımını Tamamladı
...
İyilik Gönüllüleri Yola Çıktı
...
Malatya Temsilciliğimizden Yetimlere Bayramlık Hediyesi
...
: Ali Kuşçu Mah.Başimam Sok. No:11 Daire: 1-2 Fatih-Istanbul
: 0212 534 68 25 -26   : 0212 534 68 27   : info@iyilikder.org.tr
SOSYAL MEDYADA BİZ...
Kurumsal
alt kategori
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
Yetki Belgelerimiz
Yönetim Kurulu
İnsan Kaynakları
Basın Odası
Mali Tablolar
Faaliyetlerimiz
alt kategori
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Faaliyetler
Ziyaretler
Gönüllü Faaliyetleri
Yetim
alt kategori
Yetim Hakkında
Neler Yapılabilir
Sponsorluk Formu
Yetim Haberleri
Gönüllü
alt kategori
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
alt kategori
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Multimedya
alt kategori
Foto Galeri
Video Galeri
Bannerler
Tanıtım Filmi
Vektörel logo
İyilikder Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır. iyilikder.org.tr © 2019 İNS Web Tasarım